Пошук
Епістолярій [17]
Листи до друзів, батьків
Наукові статті [12]
Статті Олега Ольжича
Твори [144]
Найкраща збірка Олега Ольжича
Всього відповідей: 99
Приймаються закази на написання рефератів, курсових робіт, дипломів і т.д. на теми, що стосуються письменників Празької школи.
tora1616@gmail.com
Олег Ольжич

Каталог статей


Головна » Статті » Творча спадщина » Наукові статті

"У свят-вечір (Різдвяна відозва ОУН на Землях)"
Віра у велику чисту правду, ясне світло високої ідеї в найчорнішу добу тримає горі людські душі, не даючи їм упасти в безодню розпуки і тліну. З неї родяться найвищі пориви й найбільші чини. Це ж струнка нова віра і віра в післанництво своєї землі надхнула українських князів, що молилися, щоб Бог: дав їм за християн і Руську землю голови свої покласти і бути причисленими до мучеників. Це ж вона, права віра, кріпила кремезне низове лицарство і дала йому силу стати на прю з найміцнішою Отоманською імперією і разити її в саме серце над звированими водами Босфору.

Віра предків і віра в українську правду надхнула Зиновія-Богдана і підняла року Божого 1648 на Польщу буруну Хмельниччини.

Великою вірою горів і говорив Шевченко, і вона збудила увесь приспаний український народ до нового життя.

Висока віра, півстоліття пізніше, вишикувала Базарських Лицарів над розритою могилою, і їх заповіт, заповіт невмирущих 1917 – 1921 років, зродив усю сучасну українську визвольну боротьбу.

Чуємо в собі присутність великої і чинної віри. Бачили й бачимо чини наших друзів, що не вагаються в ім’я її наразити і покласти своє життя.

Жива віра, віра, що не спиняється перед жертвами – та, що перемагає. Тож в найчорніший, блюзнірський час не покидає нас певність нашого остаточного тріюмфу.

1943. З вид-ня "Будьте”, Мюнхен,
1946.
Категорія: Наукові статті | Додав: tora1616 (05.08.2011)
Переглядів: 840 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0

Copyright MyCorp © 2023