Пошук
Епістолярій [17]
Листи до друзів, батьків
Наукові статті [12]
Статті Олега Ольжича
Твори [144]
Найкраща збірка Олега Ольжича
Всього відповідей: 99
Приймаються закази на написання рефератів, курсових робіт, дипломів і т.д. на теми, що стосуються письменників Празької школи.
tora1616@gmail.com
Олег Ольжич

Каталог статей


Головна » Статті » Творча спадщина » Наукові статті

Українська історична свідомість
"Видите гори сія? Яко на сіх горах возсіяєт благодать Божія”. Так звучить за Київським літописом пророцтво св. Андрія Києву. Почуття посвячености землі, чинів і зброї – спільноти, таке ж далекосягле своїм значенням, як Боже помазання її провідників. Божа благодать, що сходить на прапори народу чи війська, виключаючи кожний сумнів, – це те головне, що рішає про перемогу …

… приходить нова доба: підноситься козак, оборонець віри християнської на хвилях Чорного моря, під мурами Кафи, Трапезунду і Царгороду і тої ж "благочестивої віри грекоруської” таки на рідних степах і польських пісках, щоб видати, нарешті, з себе того Зиновія-Богдана, якому "рука Божа на братов, а разом, неприятелів наших савроматів польських вслюди скорої подавала помочі”.

Шукаємо в нашому минулому за ідеєю батьківщини, землі, яку людина любить, за яку горда і за яку готова вмерти...

Затрата серед керівної верхівки України почуття беззглядности власних ідеалів і постулятів та їх вищого посвячення чи не найтяжче налягла на Україну в XVIII-ХІХ ст. Але національна стихія відшукала їх уже 1918 року, і крізь 20-ліття великого зусилля, жертв і боротьби несе, як величний прапор України, у майбутнє.

"Пробоєм”, Прага. 1941.
Категорія: Наукові статті | Додав: tora1616 (05.08.2011)
Переглядів: 1255 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0

Copyright MyCorp © 2023